International Waters learning Exchange & Resource Network
People
Li Pei Deputy Director of PMO for Ministry of Environment Protection
Andro Drecun Deputy Minister
Tanya Bryan Project Manager
Jean Filpo Interagency Technical Group Manager - United Nations Convention to Combat Desertification
Hari Eko Irianto National Coordinator for Indonesia
Dayne Buddo Marine Ecologist
Steve Devonish Director of the Natural Heritage Department
Etienne Didier Cesar Dogley Special Advisor to the Minister
Marcello M Veiga Chief Technical Adviser
Mohamed El Raey Professor of Environmental studies
Baher Kamal Information Officer
Antoine Timothy Permanent Secretary
Hrvojka Sunjic Air Protection Adviser
Benedito Braga Vice President
Norwin Sepulveda Enlace Tecnico Nacional
Johann Augustyn Director
Nshombo Mudherwa Director General
Enos Esikuri Land Degradation Focal Point
John-Pierre Barral Project Manager
Sabihuddin Ahmed Secretary
Amir Amirkhanov Head of Environmental Department
Mohamed Merzoug Haute Comissiare
Tweolde Berhan Egziabher General Manager
Grigore Baboianu Head of Department
Effendy Sumardja Assistant to the Minister
Timothy Turner Director
Anada Tiega Regional Coordinator for Africa
Madhav Ghimire Joint Secretary
Libor Jansky Senior Academic Programme Officer
Gyorgy Horuczi Business Director
John Hough Principal Technical Advisor
Eliud Williams Permanent Secretary
Rohit Khanna Sr. Operations Officer
Martin Satney Permanent Secretary
Reuben Chirchir Operations Officer
William Gladstone Acting Dean
Pavel Yakovlev Administrative Assistant
Gustave Doungabe Director General
Faizal Parish Secretariat CBD Ramsar River Basin Initiative
Allan Gromov Director General
Ingeborg Krukkert Information Specialist
Christopher Briggs Team Leader
Jorge Xavier Montano Director del Instituto de Geologia e Paleontologia (INGEPA)
Nkosi Luyeye National Coordinator
Akalong Tombale Permanent Secretary
Anna Chang Chief
Roger Luncheon Secretary to the Cabinet
Aslam Rasheed Director General
Gyrogy Droppa Director
Aboukaber Waiss Secretary General
Karibaiti Taoaba Permanent Secretary
Nadir Awad Secretary General
Hector Martinez Technical Coordinator
Zounveou Yaha Directeur de l'Environnement
Milan Matuska Director
Haiqing Li Director-General
Alice Faintich Vice President for Strategic Products
J.A. Hanidu Director
Thomas Harvey Chairman
Sheila Bach Business Manager
Sergei Tambiev Deputy project Manager
Kahijoro Kahuure Deputy Permanent Secretary
Hyung Tack Huh Senior Research Fellow
Evaristo Baquete National Director of Environmental Management
John Barr Comptroller
Arga Chandrashekar Anil Chief -Scientist
David Barker Co-founder
Jungho Nam Researcher
Antonio Diaz de Leon General Director
Michael O'Toole Chief Technical Advisor
Marshall Faintich Vice President
John Chabo Deputy Director
Nhoybouakong Somsanith Head of Working Group 2 (Environmental
Ruslan Esin Counsellor or Trade and Economic Issues
Nadzri Yahaya Deputy Director
Nebojsa Kukuric DIKTAS Project Manager
Ben van Zyl National Coordinator
Ratana Chuenpagdee Assit. Prof.
Alimata Kone Deputy Director
Martin Murin Director
Pablo Suarez Associate director of programs
Victor Failmezger Principal
Catherine Kuske Administrative Officer
Bert Diphoorn Head of Water Unit
Ingrida Apene Senior Desk Officer
M.S. Hosseini Emami Director General
Stacia Harvey Chief Executive Officer
Plamen Dzhadzhev Executive Secretary [Former]
Mohamed Oumouri Coordonnateur des Activites du FEM- Comoros
Oumarou Dobai National Project Coordinator
Ratemo Micheka Director General
Bhaskaran Nair Permanent Secretary for Local Govt
F.P. Atolagbe Hydrogeologist
M.D Eric Chivian Director
Leonie Barnaby Senior Director
Sixto Aguilar Elvir Coordinador Nacional de SAM en Honduras
David Silverside Project Manager
Contreras Rosa Carmina Ram?rez Secretario Particulario
Jaap Pels Senior Programme Officer
Fodee Kromah Executive Director
Anders Berntell Chief Director
Marcel Alers Regional Coordinator
Ruth Bell Director
Zsuzsa Steindl Counsellor
Juan Lopez-Silva Task Manager
Gabriel Nicolas General Director
Pirooz Hosseini Ambassador
Toefilus Nghitila Acting Head
Dante Coelho de Lima Secretary for International Affairs
Sergio Lavarreda Anleu Vice Minister
Philip Reynolds Specialist-Sectoral Reform
Sanjoy Chakrabarty Dy Chief Surveyor
Janos Vargha Senior Advisor to the Government on Environmental Policy
Kristin Sherwood Marine Program Officer
Jorge Chamero Director for International Collaboration
Lajos Szujo Manager
Tibor Farago Chief Advisor
Laurence Mee (Ɨ) Professor of Marine and Coastal Policy
Espen Ronneberg Inter-regional Advisor for SIDS
Alain Lambert Senior Advisor
Ricardo Ochoa Director General Adjunto de Organismos Financieros Internacionales
Gonzalo Malvarez Environmental Affairs Officer
Ricardo Chacon Director
Monica Ellis President & Chief Operating Officer
Nancy Khoury Public and International Relations
Helio de Macedo-Soares General Secretary of the Plata Committee (CIC)
Chedli Fezzani Executive Secretary
Yu Fei -
Tsogtsaikhan Gombo Deputy Director
Aaron Wolf Project Director
Sema Acar Programme Coordinator
Michael Lynch-Bell Co-Director - Global Energy Corporate Finance
Jim Willis Chief
Maciej Nowicki President
Bruno Bertolini Central and Eastern Europe Sales Manager
Donald Cooper Undersecretary/Manager
Steve Crerar Independent Consultant
Kasulu Makonga Directeur de Developpement Durabl
Momodou Cham Executive Director
Julio Hartstein Presidente Alterno Delegacion Argentina ante la CTMFM
John Bungitak General Manager
Norma Hernandez National Coordinator - Natural Sciences Doctor
R Kabwaza Director
Ken Babcock Senior Scientific Advisor
El Hadrami Ouid Bahneine Directeur de l'Environnement et de l'Armenagement Rural
Maria Galambos Senior Counsellor
Yao Djiwonu Folly Ingenieur des Travaux des Eaux et Forets
Natalia Alekseeva Senior Networking Officer
Moses Biliki Director of Environment and Conservation
Marie-Christine Aquarone Deputy Director
Dia El Din Ahmed El Quosy Professor Emeritus at the National Water Research Center
Hans Schreier Professor
Henk Van Schaik Senior Water Expert
Jacqueline Dubow Program Coordinator
Fatima Dia Toure Director
Koji Sekimizu Director
Kamal Khdier Director
Larry Hutchings Chief Specialist Scientist/National Coordinator for South Africa
Marta Hibbey Ministerial Counsellor
Sebastian Anefal Secretary
Bilal Al Bashir Project Manager
Dave McIntosh Chief Executive Officer
K Nkowani Acting Director
Leonard Permanent Secretary
Hesbon Aligula National Executive Secretary
Jerome Karimumuryango Director General de L'INECN
Simon Payne Head of Law
Jean-Louis Blanc Senior Vice President Water Resources
Ben Ngatunga Senior Fisheries Research Officer
Uilou Samani Director of Environment
Yanki Wangchuk Director General
Jarle Harstad Team Leader
Terry Dodge Information Services Coordinator
Raphael Lottila Deputy Director-General
Su Hon Choe Chairman
Miklos Zabori Senior Project Engineer
Laurie Duker Conservation Director
Hama Arba Diallo Executive Secretary
Catherine Garreta Executive Secretary
Dann Sklarew Associate Director
Noel Jacobs Project Director
Isaac Flattau Fellow
Youlsau Bells National Environment Planner
Marcel Szabo Senior Government Advisor
Armindo Mario Gomes da Silva Co-Chairperson OKACOM-Angola
Marietta Stoimenova Project Manager
Dag Daler Director/Project Manager/CTA
Oscar Bernalette Director General
Lucien Chabason Coordinator
Crispian Olver Director General
R.O.S. Mollel Permanent Secretary
Guy Wong So Director
Won-ho Cho Deputy Director General
Salif Kanoute Secretaire Technique Permanent
Zhao Xiao Yu Director General
Laura Tlaiye Task Leader
Jadranko Prlic Deputy Minister
Jorge O'Conner d'Arlach National Director - Bolivia
Bengt Johansson Head of the Africa Division
Charles Hocutt Chief Executive Officer
Istvan Tokes UNDP Liaison Officer
Alain Butler-Payette Principal Secretary
Mark Hughes Principle Environmental Specialist
Diann Black Layne Chief Environmental Officer
Michael Huber Vice-Chair
Philippe Gineste Project Manager
Alke Schmidt Principle Environmental Specialist
Khieu Muth Director General
Alan Hurdus Water Team Leader
Analoliy Gritsenko Deputy State Secretary
Cheick Oumar Diallo Director Water Resources
Said Jalala Director General
Philip Tortell Consultant
Liliana Chirila Counselor
Melinda Butner Project Coordinator/Exec.Assistant
Panapasi Nelesone Secretary to Government
Ms. Isabelle Niang-Diop Regional Coordinator for the Working Group of Coastal Erosion
Marianella Chacon Viceministra
Peter Steadham General Accounting Supervisor
Richard Cooper Project Manager
Victor Pisotskiy Public Participation Specialist
Kenneth Sherman Director
Vardan Ayvazyan Minister of Environment
Joachim Okouromgoulu Director General of Environment
Vasily Podolyako First Deputy Minister
Bonizella Biagini Senior Environmental Specialist
Christopher Nyirabu Regional/National Executive Secretary
Mateja Tavcar Senior Advisor
Plodprasop Suraswadi Permanent Secretary
Luiz Amore General Secretary
Luis Santos Direccion Nacional de Medio Ambiente
Roger Aertgeerts Regional Adviser
Mona Hansen Project Coordinator and Content Developer
Stephen De Mora Head - Marine Environmental Studies Laboratory
Andrew Menz Deputy Regional Director
John Butler Manager
Jerome Karimumuryango Directeur General de l'INECN
Germaine Refeno Secretary General de l'Environnement
Ranko Radovic Minister
Walter Jokisch Minister of Environment and Natural Resources
Jameson Vilakati Executive Director
Joseph Cain Secretary
Alexander Apatskij Deputy Minister
Crossley Tatui Deputy Secretary
Gilberto Canali Technical Coordinator
Shayne Gardner Administrative Officer
Jae Ryong Oh Senior Researcher
Volodymyr Rabotnyov First Deputy Head
Chua Thia-Eng Chair Emeritus
Marcos Brandao National Coordinator of SRH/GEF/PNUMA/OAS
Masahisa Nakamura Project Manager
Reynold Murray Environmental Services Coordinator
M Sahibi Division Chief
Hassane Saley Secretaire Executif du CNEDD
Gerardo Salgado Vice Minister
Sara Graslund Junior Professional Officer
Thomas Laughlin Deputy Director
Igor Zaporajan Head of Technical Assistance Unit
Tommy White Chief Executive Officer
Yihang Jiang Project Manager
Ricardo Morales Administrator General
Mohamed Amer Head Office of Planning and Emergency
Jim Hendee Ocean Chemistry and Ecosystems Division
Elisea Gozun Secretary
Ray Piscopo Director
Kristian Teleki Information Systems Specialist / Webmaster
Ferenc Ligetvari Minister
Fareed Krupp Chief Technical Advisor
Fouad Abousamra Regional Coordinator for ecosystems management
Faustino Orach-Meza National Executive Secretary
Mary Muduuli Deputy Secretary to the Treasury [Former]
Yuriy Nabyvanets RTC Technical coordinator
Paul Taylor Director
Karina Johnson Administrative Assistant
Manuel Acevdeo Information technologies
Andrea De Angelis Expert - International Protection Service
Malick Alhousseini National Director of Hydraulic- Ministry of Mining- Energy and Water Mali
David Thomas Advisor on Overseas Scholarships Funding
Rub Sousa Administrador de Transferencia de Conocimiento y Tecnolog?a de Informaci?n
Shadreck Yona Nsongela Senior Environmental Impact Assessment Officer
Philip Weller IAWD Program Coordinator Danube Water Program
Peter Boyer Social Scientist/Secretary to SAB
Ricardo Delfino Project Coordinator
Tae-jin Bang Director
Beverly Wade MBRS National Coordinator - Belize
Raymundo Jose Santos Garrido Ministerio do Meio Ambiente
Julio Argentino San Millan First Delegate to the Binational Commission of the Bermejo
Usmon Shokirov Minister of Nature Protection
Eric Onyango Odada Project Manager
Hutton Archer Team Leader
Leonid Protsenko Director
Ximen George-Nascimento Secretaria de Relaciones Internacionales
Jane Stewart Director
Isidro Manuel Goncalves Pinheiro Commissioner OKACOM/Angola
Jiping Zhang Deputy Director General/Country Focal Point
Tom Chapple Division Director
Marcia Marques Associate Professor
Mose Pouvi Sua Secretary of Foreign Affairs
Nickolai Denisov Programme Manager
Dick De Jong Public Information / Advocacy / Marketing manager
Tito Santos Regional Coordinator
Alziro da Silva Director of Environment
Joao Senra Secretary
Jawed Ali Khan Director (PEPC)
Jorge Rucks Chief
Janot-Reine Mendler de Suarez West Africa Focal point-IFRC
Henry Usher Economist
Peter Whalley Consultant
Joshua Ndubuisi ICT Officer
Kelechi Ihemeje Personal Assistant/Editor
Napoleon Gbolonyo Administrative Officer
Romie Nghiulikwa Project Coordinator
Theodore Djama Consultant – Fisheries
Jacques Abe Environment Scientist
Theodore Djama Consultant – Fisheries
Rean van der Merwe Project IT Expert
Francois Odendaal Project Chief Technical Advisor
Indumathie V. Hewawasam Senior Environmental Specialist
Randall Purcell GEF Regional Technical Advisor
Yoshiharu Kobayashi International Waters Senior Officer
Alexandru Jolondcovschi Project Manager : Agricultural Pollution Control Project (APCP)
Serafim Andries Vice President
Silvia Pana Carp Secretary/Translator: Agricultural Pollution Control Project
B Boris Boincean Director of RPA
Paula Caballero Regional Technical Advisor - International Waters
Iosefina Lipan Regional Support Officer for Harmonisation with the EU Water Policies
Figen Canakci-Erpek Financial Administrator
Basak Gunduz Technical Assistant on Contracting
Bill Parr Eutrophication/Marine Pollution Specialist
Gabriel Menini, C Information Officer
Yuchang Zeng Executive Director General
staffan Staffan Lund Component Coordinator (C2)
Euidea Yun IT Specialist
Michele LeMay Technical advisor in the identification
Napoleon (John) Gbolonyo Deputy National Project Director
Oumarou Njifonjou National Project Coordinator Cameroon
Abdel Metawie Chairman of Nile Water Sector
Zaal Lomatadze Deputy Minister
Henry Aryamanya-Mugisha Executive Director
Ramiz Mehmedagic Minister
Gil Jacinto Chair of the Regional Scientific and Technical Committee
Lee Keng Deputy Director-General
Russell Howarth Deputy Director
Patrick Omwenga Water Quality and Sanitation Lead Specialist
Hank Habicht CEO GETF
Robin Mahon Director
Moses Maurihungirire Deputy Director Resource Management
Pawan Patil Senior Economist
Ivan Grzetic Project Coordinator
Harry Liiv Deputy Secretary General on Estonian Ministry of Environment
Gbafolo Martin Director of Water Resources and Environment
Nikola Marjanovic Director For Water
Abdoulaye Ndiaye Regional Coordinator
Humberto Goncalves Technical Coordinator
Li Haiqing Director General
Jennifer Jones Vice President
Moacir Moreira Da Assuncao Chief Department
Ahmed Mamou Scientific Advisor
Zeljko Ostojic Head of delegation to ICPDR for Croatia
Tarik Kuposovic GEF National Coordinator
Jarson Kelman President
Guarocuya Gonzalez Secretary of the Environment and Natural Resources
Grace Ogolo Assistant Chief Scientific Officer
Anatoliy Hrytsenko Deputy Minister of Environmental Protection
Harrison Ong'anda Regional Coordinator - Data Management
Nicodemus Odhiambo Marcus Development Communication Specialist
Mohamed Bayoumi Environment Specialist
Viktor Subotić Senior Advisor
Jane Wamuongo Assistant Director
Eric Murugusi Director
Policarpo Napica GEF National Focal Point
Peter Van Niekerk Consultant
Nangula Mbako Permanent Secretary
Monde Mayekiso DEPUTY DIRECTOR-GENERAL
Ahmad Wagdy Abdeldayem Professor of Hydraulics
Claire Attwood Media Consultant
Abraham IYAMBO Minister
Mitja Bricelj State secretary
Ms. Natalia Tretiakova Deputy Head of Division
Nenad Brkic PIU Lead Agricultural Engineer
Xu Xu Project Director
Sam Yue Interpreter
Sun Minzhang webmaster
Li Zhibo Division Chief
Liu Jinxing Director
Li Bo Chief Coordinator of SPPMO
Chris Paterson Fisheries Expert
Zha Wentao Vice Director GEF Project
Sen Wang Information Manager
Diego Lupinacci IT Manager
Kung Section Chief
Li Jianxin Leader
Ma Chenghua Project Manager
Won-Tae Shin Programme Specialist
Daniel García Technical coordinator
Roberto Montes Communication Coordinator
Isao Endo Environmental Economist
Xiaodong Zhong Deputy Coordinator
Mark Walton Fisheries and Biodiversity Officer
Jeung Sook Park Scientific Affairs Officer
Mohamed Badran Director for Projects Management
Antonio Jose de Nichilo Project coordinator
Luisa Colasimone Information Officer
Federico Scuka Technical coordinator
Sally Edwards Regional Advisor
Agim Shimaj Project Coordinator
Jacques Ganoulis Special State Secretary for Water
Baba sy Lamine IT Officer
Adisa Tojaga Kajan Procurement Officer
Chuck Chaitovitz Principal
James Stapley IT and Communications Coordinator
Felix Monggae CEO of the Kalahari Conservation Society
Magnus A.K. Ngoile Policy and Governance Coordinator
Genci Gjeci Director
Sunny Ukweh Program Assistant
Richard Paisley Project Director
Stephen Utre Deputy Director
Lenka Thamae Executive Secretary
Aura Naiana Milea Preparation Managament Unit Director
Susan Bazilli Project Manager
Glen Hearns Research Director
Moi Khim Tan Manager
Roberto Castellanos-Perez Project Manager
Jemal Dagnew IT Officer
Ali Salad Sabriye Information Manager
Jemal Dagnew Information Officer
Almir Prljača Head of PMT
Jovanka Aleksić Project Coordinator
Lucy Scott Data and Science Coordinator
Yao Modenou ICT Officer
Mark Paterson Team Leader
Mark Smith Direct
Marko Tosic Programme Assistant
Nadia-Deen Ferguson Programme Officer
Tess Cieux Programme Officer
Sanya Wedemier Programme Assistant
Monica Udrea Procurement Specialist
Jongtae Choi IT Administrator
Hrvoje Horvat Project Coordinator
Kostanca Ktona Communication expert
Abbie Trinidad Team Leader and Environmental Economics and PES Specialist
Lourdes Margarita Caballero Communications and Public Awareness Specialist
Connie Chiang Project Manager
Jay Lowell Payuyo IT Specialist
Maria Celeste H. Cadiz Program Head for Knowledge Management
Kathryn Ries OCS Deputy Director
Edas Muñoz Galeano Project Coordinator
Regina Sison Finance and Admin Associate
Geronimo (Gerry) Silvestre Project Manager
Madeleine Theochari DIKTAS information focal point
Tanja Rogac IT Specialist
Ivan Matkovic GIS Specialist
Ahmed Abuthaher Director General for Projects and International Relations
Martin Alegria Chief Environment Officer
Osman Mustafa Ahmed Mohamed National Coordinator of Nubian Sandstone Aquifer System Project
Marie-Christine Aquarone Deputy Director of LME Programs
Noel Barut National Coordinator for Philippines
Umit Bingol Head of Department
Pongpat Boonchuwong Senior fisheries expert
Novak Cadjenovic Project Coordinator
Jian-Zhong Chen Senior Engineer
Ebenizario Chonguica Executive Secretary
Branko Colic Project manager
Ina Coseru Chair
Norasma Dacho National Coordinator for Malaysia
Paul Davies IT Expert
Stephen Maxwell Donkor Independent Consultant
Sejad Delic Director
Marilou Drilon Consultant
Kamal Hussein El-Kazzaz Consultant Engineer for marine environment and Safety
Erno Fleit Head of Monitoring Projects
Denise Forrest Project Coordinator
Gerson Japhet Fumbuka Programme manager
Natasa Gecan Chief Engineer
Jose Genta Director
Yannick Glemaree Executive Coordinator
Vivien Gyuris Consultant
Frano Hazdovac Project manager
Lorna Inniss Deputy Director
Zrinka Jakl Project manager
Alma Imanovic Expert Adviser
Astrel Joseph Directeur Sols et Ecosystems
Ali Kasaci Project leader
Connie Fay Komilus Task Team Leader
Murat Koreak National Project Coordinator
Nevia Kruzic Head of Department
Vinesh Kumar Project manager
Ilir Kraja Secretary
Marco Jonathan Lainez Ordonez Executive Secretary
Hui Xin Liu Engineer
Pius Mabuba Principal Executive Engineer
Laszlo Mark Project manager
Olena Marushevka Project manager
William Mabula National focal Point Officer
Bernice McLean Independent Consultant
Galen McGovern Technical Editor
Petar Milanovic President
Michela Miletto Deputy director
Hawa Sekela Msham National Project Coordinator
Tracy Molefi National Coordinator
Ismail Musa Mohamed National Coordinator
Lino Musana National Project Coordinator
Henry Mwima Executive Director
Mirsad Nazifovic Director
Omari Mwinjaka Officer
Ashley Naidoo Director
Laura Nameme Chief Water Quality Specialist
Percy Nugent Regional Coordinator
Boatametse Modukanele Project manager
Analiza Rebuelta Teh Project manager
Francisca Owuor Project National Coordinator
Omer Ozturk Expert
Nilanto Perbowo Government Officer
Peter Mamza Papka Project Director
Bolivar Perez Director
Edgar Pirumyan Head of Department
Achmad Poernomo Secretary
Silvia Rafaelli International Technical Coordinator
Michael Ramaano Project manager
Biljana Rajic Advisor
Aldrin Rivas Expert
Mirko Sarac Expert
Alfonso Sanabria Alfaro Project Coordinator
Sowedi Sewagudde National focal Point Officer
Hilmi Soy Project Assistant
Katerina Spasovska Project manager
Momodou Jama Suwareh Focal person
Elmagzoub Ahmed Taha Private consultant
Gabriel Antonius Wagey Regional Project Coordinator
Joseph Weiler Professor
Meryl Williams STAP Vice Chair
Song-Liang Zhou Lecturer
Sanja Barbalic PIT Member
Adele Cardenas Malott Senior Policy Advisor
Dalgis Barbara Casanas Ayala Civil Engineer: Specialty: Water Supply and Sewerage
Ahmed R Khater Project National Coordinator
Rapule Jacob Pule Water Resource Specialist
Paul Gremillion Co-Director
Ian Joey Tajonera Project Assistant
Albert Vargas Project Assistant
Elena Benitez Private consultant
Eduardo Mattenet GIS/IT Consultant
Mohamed Benyahia Project Coordinator
Demba Kane Project Coordinator
Mohamed Badran Director
Yasser M. Salah Eldin Project Coordinator
Nathalie Abu Ata Task Team Leader
Abderrahim Boutaleb Project Coordinator
En Naji El Mrabet IT Specialist
Abderrahim Boutaleb IT Specialist
Pacifique Ndoriampa Administrative Assistant
Romy Trono Regional Project Manager
Francis Mutuku Manager of the Natural Resource Component
Karina Vargas IT Specialist
Sungjun Park Finance & Administrative Officer
Liana Talaue McManus Project Manager
Kaitira Ibrahim Katonda Acting Executive Director
Jack William Barnett Technician in the Compliance of Maritime Conventions and Regulations
Nicholas Bonvoisin Secretary to the Convention on the Protection and Use of Transboundary Watercourses and International Lakes
Rodney Braby Project Coordinator
Tiffoni Buckle Environmental and Sustainability Manager at Georgia Southern University
Adrian Cashaman Senior Lecturer Water Resources Management
Judi Clarke Caribbean Regional Director
Otto Cordero Pilot Project Manager
Catalina Oana Criveanu Senior Procurement Specialist
Sherry Heileman Coordinatior of LMEs and Open Ocean components
Khatim Kherraz Executive Secretary
Herald Leummens Demonstration Project Coordinator
Maria Rivera Senior Advisor for the Americas
Antonio Rowe Deputy Director
John "Ricky" Wilson Programme Manager for Environment
Mamadou Kaly Bah Director General and Coordinator
Zukile Hutu Data and Information Manager
Mónica Guchin Project Coordinator - Uruguay
Marco Vermaasen Project Coordinator-Uruguay
Basabose Melchiade Administrative Assistant
José Vicente Troy Regional Technical Advisor
Cristina Quintas Project Communication Specialist
Eduard Interwies Director
Bosko Kenjic Head of Water Resources Department
Donna Maria King-Brathwaite Environmental Education Officer
Gabrielle Weisenberger Technical Adviser
Hector Huerta Regional Technical Coordinator
Will Brownlie Environmental scientist
Jean Jordaan IT Specialist
Peter Edwards Natural Resource Economist
Jose Luis Blanco Executive Director
Julio Cesar Suárez Bonorino Integrante del Consejo Directive
Christopher Cox Programme Manager
Montakan Chimmuang Communication/Administrative Officer
Anthony Headley Director (Ag)
Viktor Subotic Senior Advisor
Rudolf Hermes Independent Consultant
Peter Mumby Chief Project Scientist
Liz Izquierdo Project manager