BETA
International Waters learning Exchange & Resource Network
IW:Learn
People
Ms Li Pei Deputy Director of PMO for Ministry of Environment Protection
Mr. Andro Drecun Deputy Minister
Ms Tanya Bryan Project Manager
Mr. Jean Filpo Interagency Technical Group Manager - United Nations Convention to Combat Desertification
Prof. Dr. Hari Eko Irianto National Coordinator for Indonesia
Mr. Dayne Buddo Marine Ecologist
Mr. Steve Devonish Director of the Natural Heritage Department
Mr. Etienne Didier Cesar Dogley Special Advisor to the Minister
Ph.D. Marcello M Veiga Chief Technical Adviser
Mr. Mohamed El Raey Professor of Environmental studies
Mr. Baher Kamal Information Officer
Mr. Antoine Timothy Permanent Secretary
Hrvojka Sunjic Air Protection Adviser
Mr. Benedito Braga Vice President
Mr. Norwin Sepulveda Enlace Tecnico Nacional
Mr. Nshombo Mudherwa Director General
Mr. Enos Esikuri Land Degradation Focal Point
Mr. John-Pierre Barral Project Manager
Mr. Amir Amirkhanov Head of Environmental Department
Mr. Mohamed Merzoug Haute Comissiare
Tweolde Berhan Egziabher General Manager
Mr. Grigore Baboianu Head of Department
Effendy Sumardja Assistant to the Minister
Mr. Anada Tiega Regional Coordinator for Africa
Mr. Madhav Ghimire Joint Secretary
Dr. Libor Jansky Senior Academic Programme Officer
Mr. Gyorgy Horuczi Business Director
Dr. John Hough Principal Technical Advisor
Mr. Eliud Williams Permanent Secretary
Mr. Rohit Khanna Sr. Operations Officer
Mr. Martin Satney Permanent Secretary
Prof. Reuben Chirchir Operations Officer
Mr. Pavel Yakovlev Administrative Assistant
Mr. Gustave Doungabe Director General
Mr. Faizal Parish Secretariat CBD Ramsar River Basin Initiative
Mr. Allan Gromov Director General
Ms. Ingeborg Krukkert Information Specialist
Mr. Jorge Xavier Montano Director del Instituto de Geologia e Paleontologia (INGEPA)
Mr. Nkosi Luyeye National Coordinator
Dr. Akalong Tombale Permanent Secretary
Mr. Roger Luncheon Secretary to the Cabinet
Aslam Rasheed Director General
Mr. Aboukaber Waiss Secretary General
Karibaiti Taoaba Permanent Secretary
Mr. Nadir Awad Secretary General
Mr. Hector Martinez Technical Coordinator
Mr. Zounveou Yaha Directeur de l'Environnement
Mr. Haiqing Li Director-General
Ms. Alice Faintich Vice President for Strategic Products
J.A. Hanidu Director
Ms. Sheila Bach Business Manager
PhD Sergei Tambiev Deputy project Manager
Mr. Kahijoro Kahuure Deputy Permanent Secretary
Dr. Hyung Tack Huh Senior Research Fellow
Mr. Evaristo Baquete National Director of Environmental Management
Mr. John Barr Comptroller
Dr. David Barker Co-founder
Dr. Jungho Nam Researcher
Mr. Antonio Diaz de Leon General Director
Dr. Michael O'Toole Chief Technical Advisor
Mr. Marshall Faintich Vice President
Mr. John Chabo Deputy Director
Mr. Nhoybouakong Somsanith Head of Working Group 2 (Environmental
Mr. Ruslan Esin Counsellor or Trade and Economic Issues
Nadzri Yahaya Deputy Director
Dr. Nebojsa Kukuric DIKTAS Project Manager
Mr. Ben van Zyl National Coordinator
Ratana Chuenpagdee Assit. Prof.
Alimata Kone Deputy Director
Mr. Martin Murin Director
Dr. Pablo Suarez Associate director of programs
Ms. Catherine Kuske Administrative Officer
Prof. Bert Diphoorn Head of Water Unit
Ms. Ingrida Apene Senior Desk Officer
Dr. M.S. Hosseini Emami Director General
Mr. Stacia Harvey Chief Executive Officer
Mr. Plamen Dzhadzhev Executive Secretary
Mr. Mohamed Oumouri Coordonnateur des Activites du FEM- Comoros
Mr. Oumarou Dobai National Project Coordinator
Ratemo Micheka Director General
Bhaskaran Nair Permanent Secretary for Local Govt
F.P. Atolagbe Hydrogeologist
M.D Eric Chivian Director
Leonie Barnaby Senior Director
Lic. Sixto Aguilar Elvir Coordinador Nacional de SAM en Honduras
Mr. David Silverside Project Manager
Ms. Contreras Rosa Carmina Ram?rez Secretario Particulario
Mr. Jaap Pels Senior Programme Officer
Fodee Kromah Executive Director
Mr. Anders Berntell Chief Director
Mr. Marcel Alers Regional Coordinator
Ms. Ruth Bell Director
Mr. Zsuzsa Steindl Counsellor
Mr. Juan Lopez-Silva Task Manager
Mr. Gabriel Nicolas General Director
Pirooz Hosseini Ambassador
Mr. Toefilus Nghitila Acting Head
Mr. Dante Coelho de Lima Secretary for International Affairs
Mr. Philip Reynolds Specialist-Sectoral Reform
Mr. Sanjoy Chakrabarty Dy Chief Surveyor
Mr. Janos Vargha Senior Advisor to the Government on Environmental Policy
Ms. Kristin Sherwood Marine Program Officer
Mr. Jorge Chamero Director for International Collaboration
Lajos Szujo Manager
Mr. Tibor Farago Chief Advisor
Prof. Laurence Mee Professor of Marine and Coastal Policy
Mr. Espen Ronneberg Inter-regional Advisor for SIDS
Mr. Alain Lambert Senior Advisor
Mr. Ricardo Ochoa Director General Adjunto de Organismos Financieros Internacionales
Mr. Gonzalo Malvarez Environmental Affairs Officer
Mr. Monica Ellis President & Chief Operating Officer
Ms. Nancy Khoury Public and International Relations
Mr. Helio de Macedo-Soares General Secretary of the Plata Committee (CIC)
Mr. Chedli Fezzani Executive Secretary
Mr. Tsogtsaikhan Gombo Deputy Director
Prof. Aaron Wolf Project Director
Mrs. Sema Acar Programme Coordinator
Mr. Michael Lynch-Bell Co-Director - Global Energy Corporate Finance
Maciej Nowicki President
Mr. Bruno Bertolini Central and Eastern Europe Sales Manager
Mr. Donald Cooper Undersecretary/Manager
Dr. Steve Crerar Independent Consultant
Kasulu Makonga Directeur de Developpement Durabl
Mr. Momodou Cham Executive Director
Mr. Julio Hartstein Presidente Alterno Delegacion Argentina ante la CTMFM
Mr. John Bungitak General Manager
Ms. Norma Hernandez National Coordinator - Natural Sciences Doctor
R Kabwaza Director
Dr. Ken Babcock Senior Scientific Advisor
Mr. El Hadrami Ouid Bahneine Directeur de l'Environnement et de l'Armenagement Rural
Mr. Maria Galambos Senior Counsellor
Yao Djiwonu Folly Ingenieur des Travaux des Eaux et Forets
Ms. Natalia Alekseeva Senior Networking Officer
Mr. Moses Biliki Director of Environment and Conservation
Dr. Dia El Din Ahmed El Quosy Professor Emeritus at the National Water Research Center
Mr. Hans Schreier Professor
Dr. Henk Van Schaik Senior Water Expert
Ms. Jacqueline Dubow Program Coordinator
Mr. Kamal Khdier Director
Dr. Larry Hutchings Chief Specialist Scientist/National Coordinator for South Africa
Ms. Marta Hibbey Ministerial Counsellor
Dr. Bilal Al Bashir Project Manager
Mr. Dave McIntosh Chief Executive Officer
K Nkowani Acting Director
Mr. Leonard Permanent Secretary
Mr. Hesbon Aligula National Executive Secretary
Mr. Jerome Karimumuryango Director General de L'INECN
Mr. Simon Payne Head of Law
Mr. Jean-Louis Blanc Senior Vice President Water Resources
Mr. Ben Ngatunga Senior Fisheries Research Officer
Uilou Samani Director of Environment
Yanki Wangchuk Director General
Jarle Harstad Team Leader
Mr. Terry Dodge Information Services Coordinator
Mr. Raphael Lottila Deputy Director-General
Su Hon Choe Chairman
Mr. Miklos Zabori Senior Project Engineer
Ms. Laurie Duker Conservation Director
Mr. Hama Arba Diallo Executive Secretary
Ms. Catherine Garreta Executive Secretary
Dr. Dann Sklarew Associate Director
Mr. Noel Jacobs Project Director
Youlsau Bells National Environment Planner
Mr. Marcel Szabo Senior Government Advisor
Mr. Armindo Mario Gomes da Silva Co-Chairperson OKACOM-Angola
Ms. Marietta Stoimenova Project Manager
Mr. Dag Daler Director/Project Manager/CTA
Mr. Oscar Bernalette Director General
Mr. Lucien Chabason Coordinator
Mr. Crispian Olver Director General
R.O.S. Mollel Permanent Secretary
Mr. Guy Wong So Director
Won-ho Cho Deputy Director General
Mr. Salif Kanoute Secretaire Technique Permanent
Zhao Xiao Yu Director General
Ms. Laura Tlaiye Task Leader
Mr. Jadranko Prlic Deputy Minister
Mr. Jorge O'Conner d'Arlach National Director - Bolivia
Mr. Bengt Johansson Head of the Africa Division
Dr. Charles Hocutt Chief Executive Officer
Mr. Istvan Tokes UNDP Liaison Officer
Alain Butler-Payette Principal Secretary
Mr. Mark Hughes Principle Environmental Specialist
Ms. Diann Black Layne Chief Environmental Officer
Mr. Michael Huber Vice-Chair
Ms. Philippe Gineste Project Manager
Alke Schmidt Principle Environmental Specialist
Mr. Khieu Muth Director General
Mr. Alan Hurdus Water Team Leader
Mr. Analoliy Gritsenko Deputy State Secretary
Mr. Cheick Oumar Diallo Director Water Resources
Mr. Said Jalala Director General
Dr. Philip Tortell Consultant
Ms. Melinda Butner Project Coordinator/Exec.Assistant
Panapasi Nelesone Secretary to Government
Ms. Isabelle Niang-Diop Regional Coordinator for the Working Group of Coastal Erosion
Ms. Marianella Chacon Viceministra
Mr. Peter Steadham General Accounting Supervisor
Dr. Richard Cooper Project Manager
Dr. Victor Pisotskiy Public Participation Specialist
Mr. Vardan Ayvazyan Minister of Environment
Mr. Joachim Okouromgoulu Director General of Environment
Mr. Vasily Podolyako First Deputy Minister
Ms. Bonizella Biagini Senior Environmental Specialist
Mr. Christopher Nyirabu Regional/National Executive Secretary
Dr. Mateja Tavcar Senior Advisor
Plodprasop Suraswadi Permanent Secretary
Mr. Luiz Amore General Secretary
Mr. Luis Santos Direccion Nacional de Medio Ambiente
Dr. Roger Aertgeerts Regional Adviser
Ms. Mona Hansen Project Coordinator and Content Developer
Mr. Stephen De Mora Head - Marine Environmental Studies Laboratory
Mr. Andrew Menz Deputy Regional Director
Mr. John Butler Manager
Mr. Jerome Karimumuryango Directeur General de l'INECN
Germaine Refeno Secretary General de l'Environnement
Mr. Walter Jokisch Minister of Environment and Natural Resources
Mr. Jameson Vilakati Executive Director
Mr. Joseph Cain Secretary
Dr. Alexander Apatskij Deputy Minister
Mr. Crossley Tatui Deputy Secretary
Mr. Gilberto Canali Technical Coordinator
Ms. Shayne Gardner Administrative Officer
Jae Ryong Oh Senior Researcher
Mr. Hashali Hamukuaya Executive Secretary
Mr. Volodymyr Rabotnyov First Deputy Head
Dr. Chua Thia-Eng Chair Emeritus
Dr. Marcos Brandao National Coordinator of SRH/GEF/PNUMA/OAS
Mr. Masahisa Nakamura Project Manager
Mr. Reynold Murray Environmental Services Coordinator
Mr. M Sahibi Division Chief
Mr. Hassane Saley Secretaire Executif du CNEDD
Mr. Gerardo Salgado Vice Minister
Ms. Sara Graslund Junior Professional Officer
Mr. Thomas Laughlin Deputy Director
Mr. Igor Zaporajan Head of Technical Assistance Unit
Mr. Tommy White Chief Executive Officer
Mr. Yihang Jiang Project Manager
Mr. Ricardo Morales Administrator General
Mr. Mohamed Amer Head Office of Planning and Emergency
Dr. Jim Hendee Ocean Chemistry and Ecosystems Division
Ms. Elisea Gozun Secretary
Mr. Ray Piscopo Director
Mr. Kristian Teleki Information Systems Specialist / Webmaster
Mr. Fareed Krupp Chief Technical Advisor
PhD. Fouad Abousamra Regional Coordinator for ecosystems management
Dr. Faustino Orach-Meza National Executive Secretary
Ms. Mary Muduuli Deputy Secretary to the Treasury
Mr. Yuriy Nabyvanets RTC Technical coordinator
Dr. Paul Taylor Director
Ms. Karina Johnson Administrative Assistant
Mr. Manuel Acevdeo Information technologies
Andrea De Angelis Expert - International Protection Service
Mr. Malick Alhousseini National Director of Hydraulic- Ministry of Mining- Energy and Water Mali
Dr. Yegor Volovik PIU Manager/Monitoring and Evaluation and Information Management Specialist
Mr. David Thomas Advisor on Overseas Scholarships Funding
Mr. Rub Sousa Administrador de Transferencia de Conocimiento y Tecnolog?a de Informaci?n
Shadreck Yona Nsongela Senior Environmental Impact Assessment Officer
Mr. Philip Weller IAWD Program Coordinator Danube Water Program
Mr. Peter Boyer Social Scientist/Secretary to SAB
Mr. Ricardo Delfino Project Coordinator
Mr. Tae-jin Bang Director
Ms. Beverly Wade MBRS National Coordinator - Belize
Mr. Raymundo Jose Santos Garrido Ministerio do Meio Ambiente
Mr. Julio Argentino San Millan First Delegate to the Binational Commission of the Bermejo
Usmon Shokirov Minister of Nature Protection
Mr. Eric Onyango Odada Project Manager
Mr. Hutton Archer Team Leader
Ximen George-Nascimento Secretaria de Relaciones Internacionales
Ms. Jane Stewart Director
Isidro Manuel Goncalves Pinheiro Commissioner OKACOM/Angola
Mr. Jiping Zhang Deputy Director General/Country Focal Point
Mr. Tom Chapple Division Director
Dr. Marcia Marques Associate Professor
Mose Pouvi Sua Secretary of Foreign Affairs
Mr. Nickolai Denisov Programme Manager
Mr. Dick De Jong Public Information / Advocacy / Marketing manager
Mr. Tito Santos Regional Coordinator
Mr. Alziro da Silva Director of Environment
Mr. Joao Senra Secretary
Mr. Jawed Ali Khan Director (PEPC)
Ms. Janot-Reine Mendler de Suarez West Africa Focal point-IFRC
Mr. Henry Usher Economist
Mr. Peter Whalley Consultant
Mr. Joshua Ndubuisi ICT Officer
Kelechi Ihemeje Personal Assistant/Editor
Napoleon Gbolonyo Administrative Officer
Romie Nghiulikwa Project Coordinator
Dr. Theodore Djama Consultant – Fisheries
Dr. Jacques Abe Environment Scientist
Dr. Theodore Djama Consultant – Fisheries
Rean van der Merwe Project IT Expert
Francois Odendaal Project Chief Technical Advisor
Mr. Indumathie V. Hewawasam Senior Environmental Specialist
Randall Purcell GEF Regional Technical Advisor
Mr. Yoshiharu Kobayashi International Waters Senior Officer
Mr. Alexandru Jolondcovschi Project Manager : Agricultural Pollution Control Project (APCP)
Mr. Serafim Andries Vice President
Ms Silvia Pana Carp Secretary/Translator: Agricultural Pollution Control Project
B Boris Boincean Director of RPA
Paula Caballero Regional Technical Advisor - International Waters
Ms. Iosefina Lipan Regional Support Officer for Harmonisation with the EU Water Policies
Ms. Figen Canakci-Erpek Financial Administrator
Ms. Basak Gunduz Technical Assistant on Contracting
Dr. Bill Parr Eutrophication/Marine Pollution Specialist
Gabriel Menini, C Information Officer
Yuchang Zeng Executive Director General
staffan Staffan Lund Component Coordinator (C2)
Ms Euidea Yun IT Specialist
Ms. Michele LeMay Technical advisor in the identification
Mr. Napoleon (John) Gbolonyo Deputy National Project Director
Mr. Oumarou Njifonjou National Project Coordinator Cameroon
Mr. Abdel Metawie Chairman of Nile Water Sector
Mr. Zaal Lomatadze Deputy Minister
Mr. Henry Aryamanya-Mugisha Executive Director
Mr. Gil Jacinto Chair of the Regional Scientific and Technical Committee
Mr. Lee Keng Deputy Director-General
Mr. Russell Howarth Deputy Director
Mr. Patrick Omwenga Water Quality and Sanitation Lead Specialist
Mr. Hank Habicht CEO GETF
Mr. Robin Mahon Director
Mr. Moses Maurihungirire Deputy Director Resource Management
Mr. Pawan Patil Senior Economist
Mr. Ivan Grzetic Project Coordinator
Mr. Harry Liiv Deputy Secretary General on Estonian Ministry of Environment
Mr. Gbafolo Martin Director of Water Resources and Environment
Mr. Nikola Marjanovic Director For Water
Mr. Abdoulaye Ndiaye Regional Coordinator
Mr. Humberto Goncalves Technical Coordinator
Mr. Li Haiqing Director General
Ms. Jennifer Jones Vice President
Mr. Ahmed Mamou Scientific Advisor
Mr. Zeljko Ostojic Head of delegation to ICPDR for Croatia
Mr. Tarik Kuposovic GEF National Coordinator
Mr. Jarson Kelman President
Mr. Guarocuya Gonzalez Secretary of the Environment and Natural Resources
Ms. Grace Ogolo Assistant Chief Scientific Officer
Mr. Anatoliy Hrytsenko Deputy Minister of Environmental Protection
Harrison Ong'anda Regional Coordinator - Data Management
Nicodemus Odhiambo Marcus Development Communication Specialist
Mohamed Bayoumi Environment Specialist
Mr. Viktor Subotić Senior Advisor
Jane Wamuongo Assistant Director
Eric Murugusi Director
Policarpo Napica GEF National Focal Point
Nangula Mbako Permanent Secretary
Monde Mayekiso DEPUTY DIRECTOR-GENERAL
Ahmad Wagdy Abdeldayem Professor of Hydraulics
Claire Attwood Media Consultant
Abraham IYAMBO Minister
Mitja Bricelj State secretary
Ms. Natalia Tretiakova Deputy Head of Division
Nenad Brkic PIU Lead Agricultural Engineer
Xu Xu Project Director
Sam Yue Interpreter
Sun Minzhang webmaster
Mr. Li Zhibo Division Chief
Mr. Liu Jinxing Director
Li Bo Chief Coordinator of SPPMO
Chris Paterson Fisheries Expert
Mr Zha Wentao Vice Director GEF Project
Mr. Sen Wang Information Manager
Diego Lupinacci IT Manager
Ms. Kung Section Chief
Mr. Ma Chenghua Project Manager
Dr. Won-Tae Shin Programme Specialist
Daniel García Technical coordinator
Mr. Roberto Montes Communication Coordinator
Mr Isao Endo Environmental Economist
Mr Xiaodong Zhong Deputy Coordinator
Dr Mark Walton Fisheries and Biodiversity Officer
Dr Jeung Sook Park Scientific Affairs Officer
Dr Mohamed Badran Director for Projects Management
Dr Alexander Tkalin Coordinator
Antonio Jose de Nichilo Project coordinator
Ms. Luisa Colasimone Information Officer
Federico Scuka Technical coordinator
Sally Edwards Regional Advisor
Mr. Agim Shimaj project coordinator
Prof Jacques Ganoulis Special State Secretary for Water
Baba sy Lamine IT Officer
Ms. Adisa Tojaga Kajan Procurement Officer
James Stapley IT and Communications Coordinator
Mr. Felix Monggae CEO of the Kalahari Conservation Society
Dr. Magnus A.K. Ngoile Policy and Governance Coordinator
Genci Gjeci Director
Sunny Ukweh Program Assistant
Mr. Richard Paisley Project Director
Stephen Utre Deputy Director
Lenka Thamae Executive Secretary
Ms. Aura Naiana Milea Preparation Managament Unit Director
Ms. Susan Bazilli Project Manager
Mr. Glen Hearns Research Director
Jemal Dagnew IT Officer
Mr. Ali Salad Sabriye Information Manager
Jemal Dagnew Information Officer
Mr. Almir Prljača Head of PMT
Mr. Jovanka Aleksić Project Coordinator
Ms. Lucy Scott Data and Science Coordinator
Mr. Yao Modenou ICT Officer
Mr. Mark Paterson Team Leader
Marko Tosic Programme Assistant
Nadia-Deen Ferguson Programme Officer
Tess Cieux Programme Officer
Sanya Wedemier Programme Assistant
n Monica Udrea Procurement Specialist
Mr. Jongtae Choi IT Administrator
Mr. Hrvoje Horvat Project coordinator
Ms. Kostanca Ktona Communication expert
Ms. Abbie Trinidad Team Leader and Environmental Economics and PES Specialist
Ms. Lourdes Margarita Caballero Communications and Public Awareness Specialist
Ms. Connie Chiang Project Manager
Mr. Jay Lowell Payuyo IT Specialist
Dr. Maria Celeste H. Cadiz Program Head for Knowledge Management
Ms. Kathryn Ries OCS Deputy Director
Mr. Edas Muñoz Galeano Project Coordinator
Ms. Khristine Custodio Project Manager (IW:LEARN Component 4)
Ms. Annadel Cabanban Senior Fisheries Officer
Ms. Regina Sison Finance and Admin Associate
Ms. Madeleine Theochari DIKTAS information focal point
Ms. Tanja Rogac IT Specialist
Mr Ivan Matkovic GIS Specialist
Mr. Ahmed Abuthaher Director General for Projects and International Relations
Mr. Martin Alegria Chief Environment Officer
Mr. Osman Mustafa Ahmed Mohamed National Coordinator of Nubian Sandstone Aquifer System Project
Ms. Marie-Christine Aquarone Deputy Director of LME Programs
Mr. Noel Barut National Coordinator for Philippines
Mr. Umit Bingol Head of Department
Mr. Pongpat Boonchuwong Senior fisheries expert
Mr. Novak Cadjenovic Project Coordinator
Mr. Jian-Zhong Chen Senior Engineer
Mr. Ebenizario Chonguica Executive Secretary
Mr. Branko Colic Project manager
Ms. Norasma Dacho National Coordinator for Malaysia
Mr. Paul Davies IT Expert
Mr. Stephen Maxwell Donkor Independent Consultant
Mr. Sejad Delic Director
Mr. Kamal Hussein El-Kazzaz Consultant Engineer for marine environment and Safety
Mr. Erno Fleit Head of Monitoring Projects
Mr. Gerson Japhet Fumbuka Programme manager
Ms. Natasa Gecan Chief Engineer
Mr. Jose Genta Director
Mr. Yannick Glemaree Executive Coordinator
Ms. Vivien Gyuris Consultant
Mr. Frano Hazdovac Project manager
Ms. Lorna Inniss Deputy Director
Ms. Zrinka Jakl Project manager
Ms. Alma Imanovic Expert Adviser
Mr. Astrel Joseph Directeur Sols et Ecosystems
Mr. Ali Kasaci Project leader
Ms. Connie Fay Komilus Task Team Leader
Mr. Murat Koreak National Project Coordinator
Ms. Nevia kruzic Head of Department
Mr. Vinesh Kumar Project manager
Mr. Ilir Kraja Secretary
Mr. Marco Jonathan Lainez Ordonez Executive Secretary
Mr. Hui Xin Liu Engineer
Mr. Pius Mabuba Principal Executive Engineer
Mr. Laszlo Mark Project manager
Ms. Olena Marushevka Project manager
Mr. William Mabula National focal Point Officer
Dr. Bernice McLean Independent Consultant
Ms. Galen McGovern Technical Editor
Dr Petar Milanovic President
Ms. Michela Miletto Deputy director
Ms. Hawa Sekela Msham National Project Coordinator
Ms. Tracy Molefi National Coordinator
Mr. Ismail Musa Mohamed National Coordinator
Mr. Lino Musana National Project Coordinator
Mr. Henry Mwima Executive Director
Ms. Laura Nameme Chief Water Quality Specialist
Mr. Percy Nugent Regional Coordinator
Mr. Boatametse Modukanele Project manager
Mr. Analiza Rebuelta Teh Project manager
Ms. Francisca Owuor Project National Coordinator
Mr. Nilanto Perbowo Government Officer
Mr. Peter Mamza Papka Project Director
Mr. Edgar Pirumyan Head of Department
Ms. Silvia Rafaelli International Technical Coordinator
Mr. Michael Ramaano Project manager
Mr. Alfonso Sanabria Alfaro Project Coordinator
Mr. Sowedi Sewagudde National focal Point Officer
Mr. Hilmi Soy Project Assistant
Ms. Katerina Spasovska Project manager
Mr. Elmagzoub Ahmed Taha Private consultant
Mr. Gabriel Antonius Wagey Regional Project Coordinator
Mr. Joseph Weiler Professor
Ms. Meryl Williams STAP Vice Chair
Mr. Sanja Barbalic PIT Member
Mr. Adele Cardenas Malott Senior Policy Advisor
Ms. Dalgis Barbara Casanas Ayala Civil Engineer: Specialty: Water Supply and Sewerage
Prof Ahmed R Khater Project National Coordinator
Mr. Rapule Jacob Pule Water Resource Specialist
Mr. Paul Gremillion Co-Director
Mr. Ian Joey Tajonera Project Assistant
Mr. Albert Vargas Project Assistant
Ms. Elena Benitez Private consultant
Mr. Eduardo Mattenet GIS/IT Consultant
Mr. Mohamed Benyahia Project Coordinator
Mr. Demba Kane Project Coordinator
Mr. Yasser M. Salah Eldin Project Coordinator
Ms. Nathalie Abu Ata Task Team Leader
Mr. Abderrahim Boutaleb Project Coordinator
Mr En Naji El Mrabet IT Specialist
Mr Abderrahim Boutaleb IT Specialist
Mr Pacifique Ndoriampa Administrative Assistant
Mr Romy Trono Regional Project Manager
Mr. Francis Mutuku Manager of the Natural Resource Component
Ms Karina Vargas IT Specialist
Mr Sungjun Park Finance & Administrative Officer
Dr. Liana Talaue McManus Project Manager
Mr Kaitira Ibrahim Katonda Acting Executive Director
Mr. Jack William Barnett Technician in the Compliance of Maritime Conventions and Regulations
Mr. Nicholas Bonvoisin Secretary to the Convention on the Protection and Use of Transboundary Watercourses and International Lakes
Mr. Rodney Braby Project Coordinator
Dr. Adrian Cashaman Senior Lecturer Water Resources Management
Ms. Judi Clarke Caribbean Regional Director
Mr. Otto Cordero Pilot Project Manager
Ms. Catalina Oana Criveanu Senior Procurement Specialist
Ms. Sherry Heileman Coordinatior of LMEs and Open Ocean components
Mr. Khatim Kherraz Executive Secretary
Mr. Herald Leummens Demonstration Project Coordinator
Ms. Maria Rivera Senior Advisor for the Americas
Mr. Antonio Rowe Deputy Director
Ms. Rebecca Shuford Fishery Biologist (and NOAA LME Program Manager)
Mr. John "Ricky" Wilson Programme Manager for Environment
Mr. Mamadou Kaly Bah Director General and Coordinator
Mr. Zukile Hutu Data and Information Manager
Ms. Mónica Guchin Project Coordinator - Uruguay
Mr. Marco Vermaasen Project Coordinator-Uruguay
Mr. Basabose Melchiade Administrative Assistant
Dr. José Vicente Troy Regional Technical Advisor
Ms Cristina Quintas Project Communication Specialist
Mr. Bosko Kenjic Head of Water Resources Department
Ms. Donna Maria King-Brathwaite Environmental Education Officer
Mr. Gabrielle Weisenberger Technical Adviser
Mr. Hector Huerta Regional Technical Coordinator
Dr. Will Brownlie Environmental scientist
Mr Jean Jordaan IT Specialist
Dr. Peter Edwards Natural Resource Economist
Mr. Jose Luis Blanco Executive Director
Mr. Julio Cesar Suárez Bonorino Integrante del Consejo Directive
Mr. Christopher Cox Programme Manager
Ms. Montakan Chimmuang Communication/Administrative Officer
Mr. Anthony Headley Director (Ag)
Mr. Viktor Subotic Senior Advisor