BETA
International Waters learning Exchange & Resource Network
IW:Learn

United Nations Development Programme (UNDP)



People
Lic. Carlos Alberto Baldetti Herrera Coordinador Nacional del SAM en Guatemala
Mr. Ingvar Andersson Senior Water Policy Advisor
Ms. Lita Paparoni Regional Coordinator for Biodiversity & Int'l Waters
Dr. Vladimir Mamaev GEF Regional Technical Advisor
Mr. Masood Ahmad Lead Water Resources Specialist
Ms. Inger Andersen Task Manager
Ms. Marcela Fabianova Water Programme Analyst
Dr. Juha Uitto Deputy Director
Ms. Keti Chachibaia Environmental Program Analyst
Ms. Maryam Niamir-Fuller Regional Coordinator for Africa Biodiversity & International Waters
Dr. Abdul Majeid Haddad Programme Manager
Mr. Frank Pinto Senior Consultant on Environment and Development
Mr. Pat Martung Programme Assistant
Ms. Tehmina Akhtar GEF Regional Adviser
Mr. Leif Pedersen Latin American and Carribean Regional Coordinator for GEF Biodiversity and International Waters
Mr. Rafael Asenjo Executive Coordinator
Dr. Undala Alam Water Resources Specialist/TRIB Coordinator
Mr. Tim Clairs Regional Coordinator
Mr. Volodymyr Bilokon Deputy Project Manager
Mr. David LaRoche Chief Technical Advisor/Task Manager
Dr. Andrew Hudson Head of Water & Ocean Governance
Mirey Atallah Regional Technical Advisor Land Degradation and International Waters
Ms. Olena Dronova Public Awareness Coordinator
Mr. Joakim Harlin Sr. Water Advisor
Anna Tengberg Regional Technical Advisor
Ms. Akiko Yamamoto Regional Technical Adviser
Mrs. Elena Armand Head of UNDP Environment Unit
Mr. Ardalan Sotoudeh Information Technology Assistant
Adriana Micu Cluster Manager
Dr. Bunchingiv Bazartseren Rural Development Specialist
Alvin Lopez International Transboundary Advisor
Gordana Cvetkoska Project Assistant
Mr. Johannes Horstmann Specialist for Environment and Sustainable Development
Mr. Eno Dodbiba National Expert
Dr. Violeta Zuna National Project Manager/ Team Leader for UNDP Albania's Biodiversity Conservation and MPAs Programme
Mr. Jose Erezo Padilla Regional technical Adviser(RTA)
Ms. Kwanruen Seub-Am Programme Assistant
Ms. Mame Dagou Diop Regional Technical Advisor
Mr. Alan Fox Evaluation Adviser
Ms. Kwanreun Seub-Am Project Coordinator
Mr. Dimitrija Sekovski Project manager
Mr. Delfin Ganapin Global Manager
Ms. Klara Tothova Environmental Officer
Ms. Sulan Chen Programme Advisor
Mr. Vedran Furtula GIS Consultant
Mr. Kees Leendertse Senior HRD Specialist and Deputy Director
Ms. Dagmar Pfeiferova Programme Associate
Ms. Tracy Phillips Sub-Regional Programme Associate
Ms Natalia Olofinskaya Head of UNDP Project Office